طراحی گرافیکی و چاپ

بارش برف مصنوعی در مرکز مسکو

مسئولان پارک زاریاد یه در مرکز پایتخت روسیه بارش برف مصنوعی را شروع نموده و از ساکنان مسکو و گردشگران خواسته اند تا در روزهای تعطیلات سال نو برای نگاه کردن به بارش برف به این پارک بیایند.

13 دی 1400

آزمایشگاه های تخصصی دانشگاه اسفراین در سال 99 تجهیز می شود

مدیر امور پژوهشی مجتمع آموزش عالی اسفراین گفت: پیگیری اخذ تسهیلات جهت تجهیز آزمایشگاه مرکزی مجتمع در حوزه سنتز نانو مواد، تجهیز 2 آزمایشگاه تخصصی در زمینه بایو مواد و تولید نانو کاتالیست ها جزء اهداف دانشگاه در سال 99 است.

13 دی 1400

کوتینیو به لیورپول بازمی شود؟

هافبک برزیلی تیم فوتبال بارسلونا ممکن است بار دیگر به جمع سرخپوشان مرسی ساید بازگردد و فوتبالش را در کشور انگلیس ادامه دهد.

13 دی 1400

چرا ویتامین ها نمی توانند سیستمِ ایمنی را تقویت کنند؟

کامبوچا و مکمل های معمولِ ویتامین را فراموش کنید؛ آن ها چیزی جز معجون های جادوییِ عصرِ مدرن نیستند.

13 دی 1400

گابو با عطر گوابا دوباره راهی ایران می گردد

به گزارش خبرنگاران، نشر ماهی در تدارک کتابی با عنوان عطرگوابا شامل متن کامل مجموعه مصاحبه های بلند پلینیو مندوزا، دوست صمیمی گابریل گارسیا مارکز با اوست.

13 دی 1400

مهدی اخوان لنگرودی درگذشت ، بهار از دستای من پر زد و رفت ...

مهدی اخوان لنگرودی، شاعر و نویسنده در سن 75سالگی از دنیا رفت.

13 دی 1400

تولید پلیمری که بهتر از فلزات گرما را از خود عبور می دهد

محققان با نانومهندسی ساختار پلی اتیلن پیروز به تولید فیلم های پلیمری شدند که هدایت گرمایی بالایی داشته و حتی بهتر از برخی فلزات می توانند گرما را از خود عبور دهند.

13 دی 1400

افزایش رسمی قیمت خودرو هر سه ماه یکبار ، سایپا و ایران خودرو چقدر گران کردند؟ ، پراید 90 میلیونی مشتری دارد!

تاخت و تاز قیمت ها در بازار خودرو، این بار به صورت رسمی و پیوسته هر 3 ماه یکبار اتفاق می اُفتد. جالب است که خودروسازان به همین افزایش سه ماهه بسنده نکردند و قیمت ها در همین ماهی که گذشت 2 بار افزایش داشته به طور مثال کوییک سایپا اول تیر از 69 میلیون تومان،...

13 دی 1400

سرپرست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار منصوب شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در حکمی منصور کیانی مقدم را به سمت سرپرست دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار منصوب کرد.

13 دی 1400

فرار تامین اجتماعی از صدور الکترونیکی دفترچه بیمه و مفاصا حساب ، چه کسانی از هزینه 2.500.000.000 تومانی سود می برند؟!

غفلت چندین ساله سازمان تأمین اجتماعی از ارائه خدمات الکترونیک در بخش صدور دفترچه بیمه و مفاصا حساب علاوه بر تحمیل هزینه 2500 میلیارد تومانی به کشور باعث گسترش کرونا شده است.

13 دی 1400

نویسنده ای که برای یافتن شمس و مولانا از تبریز تا قونیه رکاب زد

حسن کرمی قراملکی، نویسنده جوان تبریزی و برنده جایزه ادبی جلال آل احمد هنوز هم منتظر حمایت متولیان فرهنگ و ادب در تبریز است تا کار فرهنگی اش را آنطور که شایسته شمس، مولانا، ایران و تبریز است، به دنیا معرفی کند.

13 دی 1400

کوچکترین پرینتر همراه دنیا وارد ایران شد

خبرگزاری خبرنگاران- پرینتر پرتابل یکی از تکنولوژی های جدید و جذاب پرینتر همراه می باشد که فواید آن برای کسانی که تا بحال در سفر یا مکانی بوده اند که احتیاج به پرینت اسناد خود داشته اند و در لحظه به پرینتر دسترسی نداشته اند، می تواند حائز اهمیت باشد زیرا...

13 دی 1400

گیاهان شفابخش در طب سنتی

مباحث وابسته به گیاهان دارویی و داروهای گیاهی از بحث انگیزترین و پرجاذبه ترین موضوعات مربوط به علوم پزشکی در دهه های اخیر بوده است. گستره عقاید در این زمینه هر فرد جوینده ای را دچار شگفتی می کند. در سویی

13 دی 1400

بنزوئیل پراکساید (BENZOYL PEROXIDE)

توجهات پزشکی- پرستاری: تجویز داروهای همزمان با الکل موضعی مفید نیست.آموزش بیمار- خانواده: بیمار باید ابتدا با صابون معمولی موضع را بشوید و سپس از دارو استفاده کند.

13 دی 1400

معرفی فلفل دلمه ای و خواص درمانی آن

گیاهی است یک ساله به ارتفاع حدود یک متر با برگ هایی سبز، بیضی شکل و نوک تیز و گل های آن سفید رنگ و منفرد یعنی از محل اتصال دم گل به ساقه فقط یک گل خارج می گردد. میوه اش (فلفل دلمه ای) سته با غلافی گوشتی که نسبتاً

13 دی 1400

وقتی آیفون خاموش نمی گردد، چه باید کرد؟

هر آیفون دارای دنباله ای از دکمه ها است که می توانید با فشار دادن آن ها، تلفن خود را مجدداً راه اندازی کنید. این یک روش ایمن است تا اطمینان حاصل کنید که در صورت عدم پاسخگویی صفحه نمایش یا عملکرد نادرست نرم افزار تلفن، می توانید آن را خاموش کنید.

13 دی 1400

پوشاک نانویی زمستانی فراوری و به بازار عرضه شد

یک شرکت آمریکایی مجموعه ای جدیدی از محصولات خود را به بازار عرضه نموده که در آن از گرافن استفاده شده است. این لباس های زمستانی به علت وجود نانومواد گرمای بیشتری را در خود نگه می دارند.

13 دی 1400

خزر در حال خشک شدن است

در حالیکه گزارش هایی از شرایط نامناسب دریچه ارومیه منتشر شده است و گفته می گردد طرح احیای این دریاچه موفقیت آمیز نبوده است حالا آمار تازه ای منتشر شده که نشان می دهد حال و روز دریای خزر هم خوب نیست.

13 دی 1400

سنندج و بندرعباس به جمع شهر های خلاق یونسکو پیوستند

دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو-ایران گفت: شهر های سنندج و بندرعباس در آنالیز های دوسالانه یونسکو به جمع شهر های خلاق جهانی پیوستند.

27 آبان 1400

5 هزار میلیارد ریال اعتبار به وام های دانشجویی اختصاص یافت

وزیر علوم گفت: 5 هزار میلیارد ریال اعتبار برای پرداخت وام های دانشجویی در طول سال تحصیلی جاری تخصیص داده شده است.

27 آبان 1400
تعداد: (161)